برای ثبت سفارش با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

09124600731

09121038704

اصلاحات استخر : اکسیمر

اسکیمر

اسکیمر دستگاهی است که در بدنه استخر کار گذاشته میشود و

وظیفه جمع آوری مواد و ذرات روی سطح آب و انتقال آب سطحی به فیلتر تصفیه را بر عهده دارد

در صورتی که در طراحی استخر از سیستم سرریز استفاده نگردد نصب اسکیمر ضروری است

در غیر اینصورت سیکل تصفیه کامل نمی گردد

 

 

طریقه نصب اسکیمر استخر

اسکیمر در هنگام بتن زیری یا آجرچینی دیواره استخر درعرض و دیواره قسمت عمیق استخر نصب میگردد

به طوری که قسمت درب بالای آن همسطح کف سازی باشد

اسکیمرها بسته به سایز دارای خروجی 1/12 و یا 2 اینچ میباشد

 

کار اصلی اکسیمرجمع کردن مو وگرده خاک که بر روی سطح اب هست است

برای بهبود سرعت تصفیه در سیستم‌های نقطه‌ای (اسکیمری) که آب بوسیلۀ پمپ‌ها به سمت اسکیمر سیر داده می‌شود، ایرجت‌های فوت‌کن باید در قسمت کم‌عمق و دقیقا روبروی اسکیمر که در نقطۀ عمیق قرار گرفته، جاسازی شده و در صورت نیاز تعداد فوت‌کن‌ها و اسکیمرها افزایش یابد.

به علت عدم وجود منبع اتوماتیک ایجاد بالانس در سیستم‌های تصفیۀ نقطه‌ای، با تغییر حجم آب، دیگر اسکیمر به خوبی عمل نکرده و آب کثیف خواهد شد. البته با کنترل انسانی، این مشکل پیش نخواهد آمد.

برای استخر های که بزرگ ویا عمومی هستن به اندازه متراژاستخراکسیمربیشتری توصعه می شود

اجرای سیستم تصفیۀ سرریز (خروج آب از لبه‌ها به گریل) هزینۀ بالاتری داشته اما نمای استخر را کمی زیباتر می‌نماید. اسکیمر باعث می‌شود که سطح آب حداقل ۱۰ سانتی‌متر از لبه‌ها پایین مانده و اختلاف سطح آب با کف محوطه را شاهد باشیم که خب از زیبایی، کمی می‌کاهد؛ که خب زیاد هم مهم نیست. ناگفته نماند که از آن طرف نیز، تعبیۀ گریلِ دور استخر، خطر نفوذ آب به پشت اندودکاری یا لایۀ سرامیکی را به شدت افزایش داده و باعث طبله نمودن و وادادن سرامیک‌ها می‌شود. پیشنهاد اول این است که با ایجاد کمی شیب در لبه‌ها بمنظور برگشت آب به درون کاسۀ استخر و نیز تعبیۀ دو اسکیمر در قسمت عمیق استخر، به همان سیستم نقطه‌ای بسنده نمایید. و اگر مُصر به انجام سیستم سرریز هستید و جلوۀ زیبای سطح به سطح بودن آب و محوطه چشمانتان را گرفته است  پیشنهاد می‌‍گردد که هزینۀ کامل عمل سخت و زمان‌برِ تعبیۀ گریل را به استادکار پرداخته و با تهیه چسب مخصوص کافی، از آب‌بند و ایزوله شدن محوطۀ داخل گریل اطمینان حاصل نمایید.